wz

Jetway Magic TV-PVR 883


Jelikož mi odešel na Leadteku kanál pro barvonosnou, rozhodl jsem se k zakoupení nové tv karty. Dlouho jsem se rozmýšlel, jaký typ zvolit a rozhodl jsem se pro jiného výrobce, a to Jetway. Zkrátka, chtěl jsem vyzkoušet něco nového. A nutno říci, neudělal jsem chybu.
A tak bych vám tu chtěl napsat návod na její zprovoznění a nějaké ty zkušenosti, protože instalace této tv karty je velmi odlišná od karet výrobců Leadtek a Hauppauge.
 
Po zasunutí tv karty (hardweru) do PCI slotu a startu PC nám Windows ohlásí, že našel nový hardware a bude žádat instalaci software. A teď pozor, nebudeme nic takto instalovat, vždy klikneme na "storno" a Windows necháme najet na úvodní stránku, jako by jsme žádný nový hardware neměli.
Do CD/DVD mechaniky vložíme příslušné CD, které je součástí balení tv karty a provedeme instalaci v tomto pořadí:
- Driver Install
- PVR Plus
- Teletext (nemusíme, pokud ho nechceme)
- MicroSoft DirectX (nemusíme, pokud máme verzi 9b a vyšší)
Dále se připravte na to, že instalátor po vás bude chtít knihovnu "tsbyuv.dll". Tato knihovna není přítomna na instalačním CD, a nelze její instalaci přeskočit, protože pak se vám ve správci zařízení objeví žlutý vykřičník. Doporučuji tuto knihovnu instalátorem stáhnout přes síť.
Po úspěšné instalaci "Driver Install" budete vyzváni k resetu Windows. Doporučuji nerestartovat, ale přejít k instalaci "PVR Plus". Teprve po této instalaci proveďte restart Windows. Uvědomte si, že software je od Jetway, ale ovladač PVR je od Honestech. Takže já jsem první instalaci zkazil (zvyklý na Leadtek, který dodává vše od sebe), a byl jsem nucen provést ruční vyčištění registrů, což není žádný med a ti co se v registrech nevyznají, by museli provést reinstal OS.
V programech se vám po instalaci objeví tyto soubory:

Ve správci zařízení to bude vypadat zhruba takto:

Dále se vám v pravém dolním rohu objeví ikonky "Scheduling" a "TV Remote Control". Jak je všem jistě známo, veškeré ikonky v této liště zbytečně zatěžují systém. Takže jsem je odstranil tak, že jsem do příkazové řádky napsal msconfig a v pomůcce systémové konfiguraci v oddíle "Po spuštění" jsem zrušil zatržítka pro tyto ikonky.(Win98SE)
Než začneme ladit tv programy, musíme vyvolat tabulku, kde určíme stát a normu:

Je tam odkaz na Českou republiku, pro Slovensko není zastoupení.

Když máme nastaven tv systém i stát (a tam označené příslušné normy), můžeme přikročit k nastavení tv tuneru, mpeg-encoderu, mpeg-editoru a vypalovacímu programu DVD, VCD, SVCD a data. Toto vše provedeme v tabulce, kterou vyvoláme kliknutím na ikonu PVR Plus.

Takto bude vypadat náš "pracovní pult" pro potřebná nastavení: